Miejsce, od którego powinieneś zacząć swoją przygodę na forum. Znajdują się tu wszystkie istotne informacje dotyczące funkcjonowania naszego miasteczka. Mamy nadzieje, że ułatwią one Tobie odnalezienie się w Burlington, a także pomogą w procesie tworzenia postaci.

Pierwsze kroki na forum

Burlington

Awatar użytkownika

y/o

cm

brak odznak

Post »

pierwsze kroki- poradnik dla graczy -

Witaj w Burlington – forum typu Second Life, którego akcja toczy się w urokliwym miasteczku Burlington w stanie Vermont. W niniejszym temacie znajdziesz kilka przydatnych na starcie informacji.

1. Zanim zaczniesz grać, zapoznaj się z regulaminem forum. Znajdziesz go tutaj. Pamiętaj, że nieznajomość zasad nie zwalnia z ich stosowania.
2. Skoro już wiesz jakie panują tu zasady, możesz przystąpić do tworzenia postaci. Zacznij od rezerwacji wizerunku w tym temacie. Oczywiście najpierw sprawdź, czy dany wizerunek jest wolny. Lista zajętych twarzy jest dostępna tutaj.
3. Jeśli już zrobiłeś rezerwację i została ona uznana przez administrację, możesz przystąpić do tworzenia Karty Postaci. Wzór karty znajdziesz tutaj. Staraliśmy się by był prosty i przejrzysty. Na dodatek jest to jednocześnie informator dla Mistrza Gry (więc to takie 2w1). W zakładce Freeform opisz swoją postać. Opisz w kilku słowach jak wyglądało jej dzieciństwo i czasy szkole, czy kontynuowała naukę po szkole średniej (jeśli Twoja postać studiowała to co i gdzie). Wspomnij o pracy Twojej postaci czy o ważnych momentach w jej życiu. Napisz co nieco o rodzinie czy o tym, jak inni postrzegają Twoją postać. Fajnie będzie dowiedzieć się czym się ona interesuje i jak wygląda jej życie uczuciowe. Możesz dorzucić np. ciekawostki. Opis postaci może mieć charakter ciągły, ale również może być złożony z rozbudowanych punktów.
Gdy skończysz pisać kartę, podbij ją kolejnym postem, dając znak administracji, że można ją sprawdzać. Jeśli będą niezbędne do naniesienia jakieś poprawki, otrzymasz stosowną informację na PW. Administracja zobowiązuje się do sprawdzenia karty postaci w ciągu 24 godzin od jej podbicia, ale staramy się to robić najszybciej jak to możliwe.
4. Jeśli potrzebujesz pomysłu na zawód postaci, skorzystaj z tematu Miejsca pracy, natomiast listę miejsc zamieszkania znajdziesz tutaj.
5. Wraz z akceptacją karty postaci otrzymasz informację o statusie majątkowym swojej postaci. Więcej na ten temat przeczytasz w tym temacie. Warto dodać, że grupy („koloru”) nie wybierasz sam. Jest on nadawany stosownie do wieku postaci.
6. Po tym, jak karta zostanie zaakceptowana, możesz założyć kilka przydatnych tematów, korzystając np. z podanych wzorów: 7. Opcjonalnie możesz założyć temat ze swoim kontem na BVT.
BVT to internetowy portal, trochę taki odpowiednik facebooka. Został stworzony na potrzeby mieszkańców Burlington. Swoje konto na BVT mają np. władze miasta. Z oficjalnego konta miasta można dowiedzieć się o różnych wydarzeniach. Mieszkańcy (tak, również i Ty) mogą zakładać swoje konta i wrzucać zdjęcia czy posty, a także komentować to, co inni użytkownicy wrzucają na swoje konto BVT. Wzory oczywiście znajdziesz w stosownym temacie.
8. Karta zaakceptowana, tematy pozakładane, można więc zaczynać grę. Pamiętaj, że od akceptacji karty postaci masz 3 dni na rozpoczęcie fabuły. Jeśli szukasz kogoś do gry możesz skorzystać z tematu Kto zagra (możesz wrzucić swoją propozycję gry, lub skontaktować się z kimś, kto już się tam zgłosił.
9. Jeśli szukasz kogoś do konkretnej relacji możesz wrzucić swoje Poszukiwania, zamieszczając post w odpowiednim temacie (Rodzina/Związki/Inne) i korzystając z załączonych w nim wzorów.
10. A jeśli będziesz się nudzić czekając na odpis, zerknij do działu Gry i zabawy, lub poplotkuj z innymi graczami na SB.

Mamy nadzieję, że spędzisz miło czas na Burlington. A jeśli coś będzie budzić Twoje wątpliwości nie wahaj się i skontaktuj z administracją czy to na PW, czy to poprzez temat Kontakt z administracją.

mów mi

10poziom

999punkty


Wróć do „Dział Organizacyjny”