Dlaczego ona?

Mistrz Gry

Awatar użytkownika

y/o

cm

brak odznak

Post »

Dlaczego ona?

15 stycznia 2021

- I jeszcze tak z 5 tych jabłek Granny Smith poproszę - Powiedziała pani Reynolds do sprzedawczyni, z którą znały się od lat. Niby wokół powstawały te wszystkie supermarkety, ale jakoś warzywa tam wydawały się bardziej przetworzone, bez smaku. A te u Jake’a i Alice Miltonów, jakoś takie bardziej soczyste były. Frances właśnie takie lubiła najbardziej, a już dziś wieczorem miała wrócić z wycieczki ze znajomymi. Jedno jej zostawi, a z reszty upiecze szarlotkę.
Pani Reynolds żałowała, że nie wzięła ze sobą wózeczka. Mąż powtarzał jej, że wygląda z nim, jak stara babcia, ale ona coraz częściej myślała, że ma szczerze gdzieś, jak wygląda, bo przynajmniej nie musiałby tyle dźwigać. A co ją to obchodzi, czy ktoś się za nią obejrzy? Poprawiała właśnie torbę na ramieniu, gdy poczuła szturchnięcie. Ktoś niechcący na nią wpadł i zatoczył się, prawie upadając na chodnik. A raczej zatoczyła - dziewczyna, z która Frances miała być na wycieczce.
W pierwszej chwili nie obudziło to jeszcze podejrzliwości matki, pomyślała, że po prostu wrócili wcześniej, dlatego przeprosiła, sama również wysłuchała przeprosin i zanim odeszła w swoją stronę, zagadnęła dziewczynę.
- A to widzę, że jednak wyjazd się skrócił. Pogoda nie dopisała? - Powiedziała, stawiając siatkę na chodniku. Przynajmniej ramię jej trochę odpocznie.
Dziewczyna spojrzała na nią zdziwiona.
- O czym pani mówi? Przecież my nigdzie nie wyjechaliśmy. Wujek Stevena uznał, że bardziej opłaci mu się wynająć domek turystom niż nam. Frances pani nie mówiła? - Dopytywała dziewczyna, obserwując jednak, jak z każdym wypowiedzianym przez nią słowem, matka jej przyjaciółki blednie.
- Jak to nie wyjechaliście? To gdzie jest Frances? - W zasadzie nie słyszy już swoich słów, a jedynie głuchy szum w uszach. Serce jej wali, gdy dowiaduje się, że wyjazd został odwołany w ten sam dzień, kiedy miał dojść do skutku i Frances miała wrócić do domu.
To co się działo później, nie do końca była w stanie opisać. Chyba jechała taksówką, ale czas wlókł się, a jednocześnie pędził, a ona wciąż miała nadzieję, że to jednak jakiś bardzo mało śmieszny żart i Franny czeka już na nią w domu. Ale tam zastała tylko męża, który drzemał na fotelu przed włączonym telewizorem. I poczuła jak dreszcz przeszywa jej ciało, kiedy przypomniała sobie o ostatnim wydaniu wiadomości. O tym jak bardzo cieszyła się, że Franny tu nie ma. A co jeśli…?
Nie! Nie! Na pewno nie!
Obudziła męża, powiedziała mu o tym co się stało i wręcz zmusiła, żeby zawiózł na komisariat.
Przyglądała się szkaradnej bryle budynku. Nigdy nie zwróciła uwagi na to, jak złą aurą był on otoczony. Nie przychodziło się tu po nic dobrego. W drodze poganiała męża, ale teraz, gdy przyszło co do czego, nie mogła zmusić się, żeby wysiąść z auta. Ostatecznie wywlokła się z niego, czując, jak żołądek podchodzi jej do gardła.
Chyba tylko czysty przypadek sprawił, że wchodząc do środka niemal wpadli na dwóch niebywale poważnie wyglądających funkcjonariuszy, z czego jeden z nich był synem sąsiadki jej matki. Mina zrzedła mu momentalnie, gdy tylko ją zobaczył. A ona już wiedziała. Zobaczyła to w jego oczach.
Gdy pani Reyndolds osuwała się na podłogę w omdleniu, ktoś po drugiej stronie miasta właśnie nieśpiesznie stukał w klawiaturę słowa: Szanowni mieszkańcy Burlington…
@Ava Johnson @Olivia Rhodes @Mae Williams @Tracy Woodridge @Joy Cartwright @Joyce Sanders @Sarah Hardman @Julie Cullen @Elisabeth Cullen @Gwen Parker @Sophie Hastings @Danielle Cullen @Amy Barlow @Aurora McCallister @Vanessa Watson @Liv O'Sullivan @Lydia Byard @Julia Hayworth @Gina Gallagher @Nora Wright @Mara Ellsworth @Claire Robbins @Yala Philippakis @Drea Wyatt @Sarah Müller @Riley Grant @Jenna Fletcher @Allison Miller @Willow Jezioranski @Holly Salinger @Cornelia Granger @Josephine Watson @Cindy Morel @Annabelle Rodgers @Bryony Hayworth @Pearl McGowan @Audrey Rouston @Octavia Barnett @Mercedes Johnson @Hope Pelletier @Ella Weasley @Lysandra Cullen @Audrey Bradford @Toni Nichols @Ree Burrows @Riley Coleman @Corinne Ross @India Millstone @Hunter Sinclair @Sky Fox @Theodore Miller @Christian Linden @Sawyer Bradford @Rafe Odinson @Blake Atwood @Cooper Hardman @Andrew Hardman @Brian Rodgers @Holden Gallagher @Zeke Warner @Jack Storm @Gabriel Moriarty @James Lockwood @Cayden Sanders @Richard Welsh @John Wright @Seth Talbott @Dolph Wanamaker @Hayden Smith @Nemo Delany @Elliott Langley @Jeffrey Bradford @Kieran O'Thorn @Florin Bowden @Deacon Barnett @Mike Coleman @Thomas Romero @William Watson @Rami Salinger @Aiden Sanders @Josh Gold @Levi Wenzel

mów mi

10poziom

999punkty


Mistrz Gry

Awatar użytkownika

y/o

cm

brak odznak

Post »

Dlaczego ona?

30 stycznia 2021

Zawsze, gdy na ekranie telewizora pojawiała się postać pianisty, miał ochotę zmienić kanał. Ich dłonie, niezależnie od wieku, płci, czy rasy… zawsze były idealne. Sunęły po klawiszach, trafiając idealnie w dźwięki. Patrzył na to z rosnącą złością, nienawiścią i… podnieceniem. Było bowiem coś niezwykle podniecającego w sposobie gry na pianinie. Wszystko jednak zaczynało napawać go prawdziwą niechęcią, gdy niesiony falą emocji zbliżał się do własnego instrumentu, który stał w rogu pokoju. Podnosił ciężką, drewnianą klapę i odsuwał stołek, żeby usadowić się na nim wygodnie. Układał dłonie na klawiszach i… zamykał oczy. Sunął nimi milimetry nad klawiszami, wiedząc bowiem doskonale, że jak tylko ich dotknie, to sfałszuje. Dźwięki nie będą czyste, a jego krzywe palce oberwą raz, drugi, trzeci z matczynej linijki lub lagi — a przecież jego matka nie żyła od prawie 30 lat. Nie żyła, bo sam ją zabił, gdy kolejny raz mówiła mu o to, że jest do niczego, że nic dobrze nie umie w życiu zrobić. A jednak myliła się.
Widział w jej spojrzeniu, gdy zaciskał dłonie na jej szyi, jak uchodzi z niej życie. Nawet przez chwilę wydawało mu się, że za moment go pochwali! Że dostrzega w dogasających oczach nie tylko przerażenie i zdziwienie, ale też… podziw. Podziw wynikający z tego, że się wreszcie odważył.
Była już stara, więc nikt nie dochodził do tego, jak zmarła. Nikt nie podważał jego wersji, gdy rano zadzwonił po pogotowie, twierdząc, że jego matka zadusiła się w czasie snu. I tak niedomagała. Rzecz jasna nie wspomniał nikomu o tym, że tamtego wieczoru oglądał jazdę figurową, podczas gdy zwłoki jego matki leżały na podłodze. Przynajmniej nie krytykowała tego, że ogląda te młode dziewczyny w obcisłych strojach. Zawsze mu się podobały, ale jego matka twierdziła, że tylko kurwy pokazują tyłki w telewizji. W jej mniemaniu szanująca się kobieta nigdy by się tak nie ubrała. Ergo? Takie jak te młode panienki nie zasługiwały na szacunek. I tak Bóg już wypisał na nie wyrok — może nie piekło, ale przynajmniej czyściec. A im szybciej tam trafią, tym szybciej dostąpią zbawienia. Dlatego, gdy wiele lat po swoim pierwszym zabójstwie zaciskał dłonie na szyi Elene Cohen, wiedział że tak naprawdę ratuje jej duszę. Powinna być mu wdzięczna, mała suka, a nie wierzgać. Czekał zawsze chwilę dłużej, niż było to konieczne — wiedział, że spełnił swoje zadanie dopiero w momencie, gdy na ich twarzach pojawiał się spokój. Znaczyło to, że i one rozumiały, że tak było trzeba. Ona, ta poprzednia, i wszystkie pozostałe, których dusze musiał zbawić. A ciała nie były im już potrzebne… jemu natomiast mogły się przydać jeszcze przez jakiś czas…
Teraz, kilka miesięcy po tym wszystkim, siedział pochylony nad biurkiem, spisując dokładnie swoje myśli. Był artystą, a nie żadnym debilem, jak mawiała jego matka. Spisane w nieco koślawym poemacie słowa sprawiały, że przy czytaniu, na nowo czuł tamte emocje. Strach, podniecenie… oczyszczenie.
@Ava Johnson @Olivia Rhodes @Mae Williams @Tracy Woodridge @Joy Cartwright @Carmen Henderson @Bowie Stevens @Joyce Sanders @Sarah Hardman @Julie Cullen @Elisabeth Cullen @Gwen Parker @Sophie Hastings @Danielle Cullen @Amy Barlow @Aurora McCallister @Vanessa Watson @Chiara Redfield @Liv O'Sullivan @Lydia Byard @Julia Hayworth @Gina Gallagher @Mara Ellsworth @Claire Robbins @Yala Philippakis @Drea Wyatt @Esis Fletcher @Sarah Müller @Angelina Atwood @Riley Grant @Jenna Fletcher @Allison Miller @Willow Jezioranski @Sunny Cullen @Holly Salinger @Lucy Whitford @Cornelia Granger @Josephine Watson @Cindy Morel @Annabelle Rodgers @Bryony Hayworth @Pearl McGowan @Audrey Rouston @Octavia Barnett @Mercedes Johnson @Hope Pelletier @Ella Weasley @Lysandra Cullen @Astrid Laurence @Toni Nichols @Ree Burrows @Riley Coleman @Corinne Ross @Lennon A. Sullivan @Rosalie O'Thorn @India Millstone @Sky Fox @Theodore Miller @Christian Linden @Rafe Odinson @Blake Atwood @Alphonso Kingston @Cooper Hardman @Andrew Hardman @Brian Rodgers @Holden Gallagher @Thomas Winchester @Zeke Warner @Isaac Max Brown @Gabriel Moriarty @James Lockwood @Cayden Sanders @Richard Welsh @John Wright @Ashton Whitford @Everett Hastings @Seth Talbott @Dolph Wanamaker @Hayden Smith @Nemo Delany @Elliott Langley @Jeffrey Bradford @Kieran O'Thorn @Victor Snowdon @Florin Bowden @Ben Fletcher @Deacon Barnett @Mike Coleman @Liam O'Thorn @Thomas Romero @William Watson @Jeremy Pelletier @Rami Salinger @Aiden Sanders @Josh Gold @Levi Wenzel

mów mi

10poziom

999punkty


Zablokowany

Wróć do „Dlaczego ona?”